Szukaj:

70. rocznica zagłady ...


Szanowni Państwo,

zgodnie z podaną wcześniej informacją, oficjalne uroczystości upamiętniające 70. Rocznicę zagłady Huty Pieniackiej zostały czasowo odwołane i odbędą się w innym terminie. Niemniej dzień 28 lutego pragniemy przeżyć w atmosferze zadumy, pamięci i modlitwy.
Dlatego wszystkich Państwa, którym los Polaków na Kresach nie jest obojętny zapraszamy serdecznie do Częstochowy, na Jasną Górę. W dniu 28 lutego o godzinie 13:30, w tym najważniejszym dla Polaków sanktuarium odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji pomordowanych z Huty Pieniackiej.

Mamy nadzieję, że w tym dniu będziecie Państwo z nami.

 Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Huta Pieniacka, jako organizatora uroczystości rocznicowych w Hucie Pieniackiej z przykrością oświadczam, że planowane na dni 28.02-01.03.2014 r. obchody w Hucie Pieniackiej i we Lwowie zostały odwołane.
Jest nam ogromnie przykro, że podczas 70. rocznicy zagłady nie będziemy mogli pomodlić się i zapalić zniczy w miejscu gdzie zginęli nasi bliscy, lecz eskalacja konfliktu na Ukrainie nakazuje odpowiedzialnym organizatorom podjęcie takiej decyzji, wobec niemożności zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości. 
W konsekwencji obchody zostają przeniesione na inny termin. Zarząd informuje także, że rozważa również organizację uroczystości w Polsce (wstępnie w Warszawie i we Wschowie – siedziba SHP). Niezmiennie jednak prosimy wszystkich Państwa o pamięć i modlitwę, szczególnie w dniu 28 lutego. 
Wrażliwi na los naszych przyjaciół, Polaków i Ukraińców przebywających na Ukrainie z niepokojem śledzimy doniesienia zza wschodniej granicy. W tej trudnej chwili solidaryzujemy się z nimi i podejmujemy próby organizacji dostępnej nam pomocy. Mamy nadzieję, że Naród Ukraiński uniknie dalszego rozlewu krwi i wstąpi na pokojową drogę naprawy państwa.
 - Małgorzata Gośniowska Kola -

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Huta Pieniacka
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Szanowni Państwo

Decyzją dyrekcji TVP POLONIA  emisja filmu „Skrawek piekła na Podolu” nastąpi:
 26 II o godz. 23.45
Niestety jednocześnie stwierdzono, że "dokument „Skrawek piekła na Podolu” z powodu drastycznych opisów został zakwalifikowany od lat 16-tu, a więc powtórka 27. II o godz. 14.40 jest niemożliwa. Emisja 26.II pozostaje bez zmian".

Statystyka

stat4u