Szukaj:

Brody 2012

We wrześniu br. członkowie naszego Stowarzyszenia rozpoczęli realizację kolejnego dużego przedsięwzięcia – dzięki wsparciu Rady OPWiM podjęliśmy prace zmierzające do ocalenia polskiego cmentarza wojskowego w Brodach, gdzie pochowano żołnierzy poległych w latach 1914-1920.
    Pierwsze prace na brodzkiej nekropolii wykonaliśmy już w ubiegłym roku. Zdołaliśmy wówczas uporządkować jedynie część cmentarza – ogrom pracy koniecznej do wykonania przerósł nasze wyobrażenia. Postanowiliśmy jednak, że uczynimy wszystko co w naszej mocy by to ważne miejsce ocalić od zapomnienia.
     W tym roku wróciliśmy do Brodów znacznie lepiej przygotowani, wyposażeni w profesjonalny sprzęt a przede wszystkim w znacznie większym gronie. W dziele renowacji cmentarzawsparli nas będą nasi przyjaciele – motocykliści uczestniczący w Motocyklowym Zlocie Huta Pieniacka. W sumie w pracach wzięło udział 57 osób. Poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące efekt naszej wspólnej pracy, a niebawem zaprezentujemy także materiał wideo.

Wszystkim, którzy wspierali nasze przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy!Statystyka

stat4u