Szukaj:

Dojazd do Huty Pieniackiej

Do Huty Pieniackiej najlepiej dojechać drogą od strony Podkamienia. Dojedzie tamtędy zarówno samochód osobowy jak i 50-osobowy autobus. Należy liczyc sie jednak z tym, że w okresie intensywnych deszczów lub dużej pokrywy śnieżnej droga przejezdna jest jedynie do Żarkowa (ok. 5 km od Huty).
Należy kierować się z Podkamienia na Pieniaki ( jednak do samych Pieniaków nie dojeżdżamy !!!). Przed Pieniakami należy skręcić w PRAWO w kierunku miejscowości Hołubica i podążać tą drogą aż do wsi Żarków.
Na końcu Żarkowa powinna znajdować się niewielka tabliczka turystyczna informująca o dalszym kierunku jazdy (zob. zdjęcie obok). 

W tym miejscu należy skręcić w lewo i drogą pod górę kierować się cały czas prosto aż do pomnika upamiętniającego ofiary ludobójstwa.


Będąc już w Hucie Pieniackiej warto odwiedzić przedwojenny cmentarz odrestaurowany staraniem naszego Stowarzyszenia i Rady Ochrony Pamięci Wal i Męczeństwa. Miejsce to jest jedynym śladem po dużej polskiej wsi Huta Pieniacka.

Poruszając się po Ukrainie warto korzystać ze zdigitalizowanych przedwojennych map wojskowych. Znaleźć je można m.in. na stronie internetowej www.mapywig.org. 

Poniżej zamieszczamy mapy z Wojskowego Instytutu Geograficznego z 1931 oraz zdjęcia satelitarne GoogleEarth z zaznaczoną drogą pomnika oraz do cmentarza w Hucie Pieniackiej.

Dojazd do Huty Pieniackiej
MAPA Z 1931 r.

Zdjęcie Satelitarne
Źródło: maps.google.com


DOJAZD NA CMENTARZ W HUCIE PIENIACKIEJ:
 


Statystyka

stat4u