Szukaj:

67. rocznica - obchody w Warszawie


W dniach 4 i 5 marca odbywały się w Warszawie kolejne uroczystości upamiętniające 67 rocznicę ludobójstwa dokonanego w Hucie Pieniackiej.
          W piątek 4 marca w pięknej, wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej Muzeum Niepodległości odbyła się projekcja filmu Skrawek piekła na Podolu oraz szereg interesujących wystąpień. Głos zabrali m.in. dr Lucyna Kulińska, Franciszek Bąkowski - ocalony z Huty Pieniackiej oraz Sulimir Stanisław Żuk - pisarz, świadek ludobójstwa.  Aktorzy warszawskiego teatru Atlantis odczytali wstrząsające wspomnienia Ocalonych z Rzezi Wołyńskiej. 28 lutego, również w Muzeum Niepodległości, otwarto wystawę przygotowaną przez Muzeum Ziemi Wschowskiej.
Uroczystości w Muzeum Niepodległości objęte zostały honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
          W sobotę, wzięliśmy udział w konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Międzynarodowy Rajd Katyński w Centrum Edukacji IPN. 
          Relacje wideo można obejrzeć na naszej stronie internetowej w zakładce wideo lub bezpośrednio na naszym profilu na youtube.com.
Kochani,
w imieniu Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński chciałem bardzo podziękować za pomoc w organizacji i udział 5 marca 2011 roku, w 71 rocznicę wydania przez sowietów decyzji o wymordowaniu w specjalnym trybie obywateli polskich, w spotkaniu ZBRODNIA KATYŃSKA ... PAMIĘTAMY. PAMIĘTAJ i TY.
Mam nadzieję na dalszą owocną współpracę w informowaniu o Zbrodni Katyńskiej i zagładzie Huty Pieniackiej.
Serdecznie pozdrawiamy
L. Rysak
SMRK, IPN

Statystyka

stat4u